За колекторами прийшли. Нові правила мають захистити кредитних боржників
05 апреля 2021
Парламент ухвалив законопроєкт №4241 щодо захисту споживачів під час врегулювання простроченої заборгованості. З ухваленням цього закону в Україні вперше з’явиться чітке законодавче регулювання роботи колекторських компаній та правила етичної поведінки для колекторів.
Потенційні покарання від НБУ є найбільш обговорюваною нормою закону. «Закон передбачає для НБУ можливість накладення штрафу, заборони колекторській компанії здійснення діяльності, виключення відомостей з реєстру колекторських компаній, зупинення або анулювання ліцензії кредитора. Саме останній захід впливу є як найбільш ефективним з точки зору запобіжника, так і потенційно загрозливим, – каже FinClub старший юрист компанії INPRAXI LAW Роман Кобець. – З одного боку, банки та фінансові компанії повинні дуже обачливо обирати колекторські компанії, з якими співпрацюють, оскільки наслідки помилки серйозні – анулювання ліцензій. З іншого боку, механізм скарг до НБУ може недобросовісно використовуватись з метою впливу на банки та фінансові компанії. Тому очікуємо виваженого підходу НБУ до застосування санкцій».
Адвокат Роман Кобець наголошує, що влада затягнула із ухваленням цього закону. «З часу фінансової кризи 2008 року, з якої розпочався масовий вихід колекторів на ринок, минуло більше 10 років. І лише зараз був ухвалений закон, який легалізує колекторську діяльність», – сказав він. На його думку, необхідно заспокоїти позичальників, що «легалізація колекторської діяльності – це не зрада і не узаконення свавільних дій колекторів». «Це величезний плюс, оскільки легалізація означає встановлення чітких правил та відповідальності за їх порушення», – сказав він.
«Ухвалений закон – це значний перший крок для протидії свавіллю деяких колекторських установ, діяльність яких негативно впливає на репутацію всього ринку фінпослуг», – впевнений Роман Кобець
Джерело: Finclub
подписывайтесь
на нас в Facebook
подписывайтесь на
email-рассылку