Main Media News За колекторами прийшли. Нові правила мають захистити кредитних боржників

За колекторами прийшли. Нові правила мають захистити кредитних боржників

05 april 2021

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Парламент ухвалив законопроєкт №4241 щодо захисту споживачів під час врегулювання простроченої заборгованості. З ухваленням цього закону в Україні вперше з’явиться чітке законодавче регулювання роботи колекторських компаній та правила етичної поведінки для колекторів.

Потенційні покарання від НБУ є найбільш обговорюваною нормою закону. «Закон передбачає для НБУ можливість накладення штрафу, заборони колекторській компанії здійснення діяльності, виключення відомостей з реєстру колекторських компаній, зупинення або анулювання ліцензії кредитора. Саме останній захід впливу є як найбільш ефективним з точки зору запобіжника, так і потенційно загрозливим, – каже FinClub старший юрист компанії INPRAXI LAW Роман Кобець. – З одного боку, банки та фінансові компанії повинні дуже обачливо обирати колекторські компанії, з якими співпрацюють, оскільки наслідки помилки серйозні – анулювання ліцензій. З іншого боку, механізм скарг до НБУ може недобросовісно використовуватись з метою впливу на банки та фінансові компанії. Тому очікуємо виваженого підходу НБУ до застосування санкцій».

Адвокат Роман Кобець наголошує, що влада затягнула із ухваленням цього закону. «З часу фінансової кризи 2008 року, з якої розпочався масовий вихід колекторів на ринок, минуло більше 10 років. І лише зараз був ухвалений закон, який легалізує колекторську діяльність», – сказав він. На його думку, необхідно заспокоїти позичальників, що «легалізація колекторської діяльності – це не зрада і не узаконення свавільних дій колекторів». «Це величезний плюс, оскільки легалізація означає встановлення чітких правил та відповідальності за їх порушення», – сказав він.

«Ухвалений закон – це значний перший крок для протидії свавіллю деяких колекторських установ, діяльність яких негативно впливає на репутацію всього ринку фінпослуг», – впевнений Роман Кобець

Джерело: Finclub

follow us
on facebook

subscribe to
Email newsletter

Contact a lawyer!

Please fill the form below

Subscribe
to newsletter

Latest news
INPRAXI LAW will be sent to your email.

Thanks

We will contact you shortly

We use cookies to collect information about users and to further improve the function of the website. By proceeding to browse this website, you agree to the use of INPRAXI LAW cookies in accordance with our Policy.